30.10.2013. Cilic – Del Potro (bagatela)

Tipovi

Znam da u ovom polozaju bet na Cilica izgleda kao nerealan long shot ali imam nekoliko razloga koji pokazuju suprotno.
Prvo, Cilic je nakon 5 mjeseci apsolutno zedan pobjeda, znoja i da ne kazem krvi, dokazivanja da su se svi urotili protiv njega i da je nevin, da su njegovi rezultati posljedica napornog rada i siguran sam da je ovih 5 mjeseci naporno trenirao samo sa tom misli u glavi. Protiv Sijslinga je bio vidan grc, sto je normalno nakon toliko izbivanja sa terena, stanes na teren i pitas se “hocu li ja to moci”. Ali 21 as i preokret sa 5-7 na 6-1 6-4 je pokazao da moze. 21 as je gotovo cijeli jedan set odserviran sa asevima!
Drugo, dolazi ATP London sa 8 najboljih igraca svijeta, kraj godine je blizu i igraci su umorni (osim Cilica naravno, to je jos jedan plus) i profil Del Potra mi se nekako savrseno uklapa u pricu od prosle godine. U prvom kolu ovdje u Parizu lagana pobjeda 6-2 6-2 protiv Falle i onda “iznenadjujuci” poraz od Llodre 6-3 6-4 gdje je Del Potro bio ispod 1.20 favorit. Nakon toga dolazi elitni turnir gdje Del Potro opet igra dobro, dobiva i Federera izmedju ostalog i tjera Djokovica da se dobro oznoji u 3. seta. Zasto se prica ne bi ponovila i ove godine, samo protiv igraca koji je toliko zeljan pobjeda i dokazivanja?

Pick: Cilic
Koeficijent: 4.35 Germania